Moto blog -

Zima se blíží, máte vybrané zimní pneu?

Sponzorované odkazy

Nedávné dni přinesly mimo jiné citelné ochlazení a tak přichází čas na výměnu pneumatik. A když už tak bude motorista v tom nakupování, možná vybere i něco, čím svůj vůz vylepší, ať už technicky či vizuálně.

Jaké pneu vybrat?

Absolutní špičku, co se pneumatik týká, představují výrobci jako německý Continental, Pirelli z Itálie, francouzký Michelin, ze zámoří pak přichází Bridgestone s typickou japonskou precizností nebo GoodYear již více než sto let vyrábějící pneumatiky v Americe. Češi mají však oblíbenou domácí značku Barum. Model Polaris 3 bude jistě i letos vyhledávaným artiklem v kamenných i elektronických obchodech. Oblíbené pneumatiky pro čtyřkolového miláčka mají i naši východní sousedé, na Slovensku hraje prim Matador. V Polsku pak nedají dopustit na domácí Debicu, v Rakousku mají svůj  domov výrobci Semperit a Vredestein a známá je i slovinská Sava.

Všechny tyto výrobce, kteří patří do někdejšího „Východního bloku“, spojuje jediné – přijatelná kvalita za velmi lákavou cenu. Díky tomu, že jsou tyto značky již ve světových koncernech, mají přístup i ke špičkovým technologiím a nejnovějším inovacím. Jen ten nápis týkající se jména výrobce na bočnici je jiný…

Ještě lákavější cenu mají pneumatiky převážně z Číny, ale těm je radno se vyhnout. Kdo sleduje nezávislé testy, které provádí německý autoklub ADAC, dTest nebo různé motoristické časopisy, má o nebezpečných pneumatikách jasno. Podobná situace je na trhu s protektory. Nakupovat již jednou sjetou pneumatiku (ač s novým vzorkem), o jejichž minulosti nemá motorista ani zdání, je přinejmenším dost riskantní.

A co auto?

Bylo by však vhodné myslet i na samotné auto. Když už dostane nové pneumatiky, možná by mu slušel i nějaký nový doplněk. Například web autovybava.sk nabízí nepřeberné množství různých více či méně užitečných pomocníků do auta. Kdo jezdí často do Polska, jistě ví o povinnosti vozit s sebou hasicí přístroj. Kdo potřebuje mít stále telefon na dosah ruky, ale handsfree jej obtěžuje, tomu se hodí nanopodložka pod mobil. Vhod, zejména při delších cestách, přijde loketní opěrka a hudbu z formátu MP3 do starého rádia hravě dostane přístroj s názvem FM Digital Transmitter.

Kdo dbá na to, aby automobil vypadal „k světu“, poohlédne se spíše po spojlerech, se kterými každý vůz zkrášlí a dostane skutečně sportovní vzhled. Dalším doplňkem, který bude dán na obdiv kolemjedoucím motoristům, je kryt přední kapoty. Nejen, že bude kapota chráněná před kamínky a nečistotami, ale vůz zároveň dostane ještě sportovnější výraz. Kryty bočních prahů nebo prahů kufru pak značí do posledního detailu „vychytaný“ automobil. Právě podle takových detailů se ale pozná, jak moc majitelů záleží na designu svého motorového kamaráda.

S přicházející se zimou si jistě mnoho motoristů všimne i koberečků. Aby sníh, bláto a marast zůstaly na místech, odkud je lze relativně snadno odstranit, je třeba mít kobereček bez děr a trhlin. Jejich cena není taková, že by zruinovala rodinný rozpočet a tak se určitě i toto zboží bude často objevovat v nákupních košících motoristů, ať již skutečných v kamenných obchodech nebo těch virtuálních na e-shopech.

Pokud se budete doma při dlouhých zimních večerech nudit, můžete se podívat na internetovou seznamku skym.sk.

Jeden komentář k článku “Zima se blíží, máte vybrané zimní pneu?”

  1. Marec říká:

    dobrá varianta za rozumnou cenu jsou také protektorované pneumatiky :-)

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.