Moto blog -

Stěhování? Spolehněte se na profesionály

Sponzorované odkazy

Stěhování kanceláře, domácnosti nebo třeba jen nákup nové postele. Čas od času se hodí mít velký vůz a kamaráda, který má síly na rozdávání. Ne každý ale má to štěstí a tak radši využije všech výhod, které s sebou přináší stěhovací služba.

Vyplatí se předem hledat a ne sáhnout po první stěhovací službě, na kterou narazíte. Na internetu většinou visí ceník podrobný do posledního detailu a stačí tak vzít kalkulačku a spočítat si, kdo je nejvýhodnější. Díky internetu se ví, jakou cenu zájemce platí za přestěhování jednoho pokoje i kolik se zaplatí třeba za pokoj 4 + 1. Rovněž se liší, pokud je v domě výtah nebo ne a v jakém poschodí se byt nachází. Stejně tak je samozřejmé, že záleží na vzdálenosti, na jakou se vše převáží.

Zabalte to!

Kromě toho stěhovací firmy nabízí prodej nebo zapůjčení balicího materiálu. Záleží na tom, co se bude přepravovat, na každý předmět se hodí něco jiného – někdy je lepší krabice, jindy karton nebo fixační fólie, na menší věci pak mnohdy postačí PVC kapsa nebo lepicí páska, křehké věci je třeba zabalit do bublinkové fólie.

Někdo si účtuje příplatek za vysokou hmotnost (v řádu stovek kg), kterou některé obzvláště objemné kusy nábytku mají. V této situaci nejlépe poslouží digitální jeřábové váhy, ty váží předměty zavěšené na jeřábu nebo jiném závěsném zařízení. Zatímco technologické jeřábové váhy lze používat pro kontrolní vážení jako provozní měřidla, pro obchodování jsou určeny obchodní jeřábové váhy. Ty jsou certifikovány a pravidelně ověřovány každých 24 měsíců. Více informací o jeřábových váhách najdete na webu vahy.sk.

Má-li zákazník možnost, doporučuje se, aby se stěhování účastnil. Ne snad proto, aby přiložil ruku k dílu, ale může pracovníkům poradit, když budou mít nějaké otázky. Také si může sám zkontrolovat, zda stěhovací služba dělá maximum pro to, aby se nábytek a elektrospotřebiče dostaly bez úhony do nových prostor. Jedná se o pečlivé uložení a zajištění proti posunu v autě, rovněž je třeba skládat věci s rozmyslem. Ale to zkušení pracovníci jistě ví.

Pro stěhování existuje spousta užitečných pomocníků jako jsou háky, pásy nebo stěhovací kolečka jejichž ložiska dostanou pořádně zabrat v případě těžkých břemen. Náhradní ložiska je možné zakoupit na webu novotechno.sk.

Jakými vozy se stěhuje?

Kromě speciálních nástrojů, které stěhovací služba potřebuje, mají tito lidé k dispozici také odpovídající vozový park. Je jasné, že třeba do Fabie se moc nábytku nevejde. Lepší už je to s dodávkami či nákladními vozy.

Jistě není nezajímavé, jaké vozy se ke stěhování používají. Mnoho stěhovacích firem se spoléhá na značku Iveco. Třeba do dodávky Iveco Daily 35S11 se vejde 12 metrů čtverečních nákladu. Prodává se v několika modifikacích, ale chladící box na střeše ani verzi s valníkem stěhovací služba příliš nevyužije. Větší zájem by mohl být o skříňovou nástavbu nebo prodlouženou verzi, ale na větší náklad už jsou přeci jen trochu jiné automobily… Pro velké stěhování je pak třeba Iveco Euro Cargo 75E. To je skříňový nákladní automobil a je již vybaven i hydraulickou plošinou, se kterou je stěhování o mnoho snadnější.

Iveco Daily 35S11. Vozy Iveco jsou stěhovacími službami celkem oblíbené. Foto: www.zew.sk

K stěhování ale lze využít i jiné značky. Třeba pro odstěhování syna či dcery na kolej stačí Ford Transit, VW Transporter nebo Fiat Dobló, nicméně pro stěhování standardně vybaveného bytu je už potřeba něco většího. Zde může posloužit Mercedes-Benz Sprinter, Mitsubishi Canter s hydraulickým čelem nebo o něco větší Mercedes Atego. Záleží na tom, jak velká „krabice“ je potřeba k naložení veškerého vybavení. V takových situacích jsou automobily nezbytnými pomocníky.

Před nastěhováním bude také potřebný pořádný úklid kanceláře nebo bytu.

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.