Moto blog -

Smaug Yamaha XS360

Sponzorované odkazy

Co je potřeba, aby se z malého japonského motocyklu stal stroj s doslova vražděnou krásou, za nímž se otočí mnohá hlava? No asi 550 hodin pečlivého zpracování. A tak vznikl Smaug Yamaha XS360.

Francouzský moto shop Panache Customs se blýsknul a ukázal, že v jednoduchosti je krása. Jak? Prostě a jednoduše proměnil model SX360 z roku 1977 za využití klasických náramkových hodinek Rolex na cool novinku.

Konkrétně i vzal na paškál kultovní Rolex Daytona 16523 Zenith. Motka byla prvotně zcela odstrojena až k samotným základům a pak přestavěna s mnoha vylepšeními – výkon, odpružení, pohon. Motor byl zcela faceliftován.

Zlatý, černý a stříbrný švýcarský chronograf Rolex se do motocyklu pozoruhodně včlenil a v jeho designu byl Smaug potažen černou práškovou barvou se zlatými, oranžovými a stříbrnými zvýrazněními. Další efekt přináší designové ladění s novým sedlem, novými madly a řídítky i leštěnými hliníkovými zrcátky.

Dračí motka

Smaug byl pojmenován po drakovi. Nepravděpodobná kombinace Rolexek a draka prostě funguje. Upřímně Rolexky a draci obecně nemají mnoho společného, ​​ale to se všechno mění díky lidem v Panache.

Tihle specialisté na motocykly vytvořili na zakázku Yamahu, která bere své designové podněty z Daytona Zenith a jeho přezdívky z obávaného draka Smauga JRR Tolkiena – tedy pojmenování motky coby drsného, ​​inteligentního a vizuálně ohromujícího draka, jehož vlastnosti by odpovídaly technickým vlastnostem motky.

Motocykl se tak může pochlubit čistou siluetou s ovládacími prvky a měřicími přístroji Motogadget. Ty pracují tak, aby motka neměla opticky viditelné kabely. Výsledek je jednoduchý, ale svalnatý, stejně jako jeho inspirace.

Zdroj foto: Panache Customs

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.