Moto blog -

Motosalon není, ale novinky ano: Honda a Royal Enfield

Sponzorované odkazy

Letošek nám motofandům radost neudělal, protože se nekonal ani náš malý svátek – Motosalon. Přesto, nbo právě proto vám přinášíme novinky značek. Dnes se zaměříme na značky Honda a Royal Enfield.

Co chystají? Mají v rukávu nesčetné novinky a zajímavosti.

Honda má 24 novinek

Světová jednička Honda si pro letošní sezónu připravila celkem 24 novinek v podobě nových a inovovaných modelů. Mezi hlavní taháky patří inovované NC750X, nová verze customu Rebel o dvojnásobném objemu, rodina superskútrů Forza, modernizovaný bestseller PCX, dvouválcové pětistovky CB nebo inovovaná vlajková loď, cestovní koráb Gold Wing.

Honda NC750X

Jeden z nejoblíbenějších všestranných motocyklů v Evropě NC750X získal pro letošek více výkonu, vyšší hranici maximálních otáček či revidované převodové poměry. Unikátní custom model Honda CMX 500 Rebel letos dostal většího a výraznějšího sourozence CMX1100 a rodina prestižních skútrů Forza 125 a 350, které prošly modernizací, se letos rozrostla o zcela nový velkoobjemový stroj Forza 750.

Honda CMX 500 Rebel

Honda CMX 500 Rebel

Vlajkový cestovní model Gold Wing letos přijíždí mimo jiné s vylepšeným audiosystémem a s kvalitnějšími reproduktory, varianta Tour pak dostala větší prostor pro zavazadla nebo pohodlnější sedlo spolujezdce.

Honda GL 1800 Gold Wing

Royal Enfield posílá na zem nový Meteor

Značka Royal Enfield v letošním roce, kdy oslaví 120 let od svého založení, přichází s novou řadou Meteor, která nahrazuje klasické jednoválcové pětistovky. Meteor své jméno zdědil po ikonickém cestovním motocyklu Royal Enfield z 50. let minulého století. Základem motocyklu určeného především do města či na klikaté okresky je nový motor s objemem 349 ccm a nově použitým rozvodem OHC s jednou vačkou v hlavě o výkonu 20 koní.

Royal Enfield Meteor

Royal Enfield Meteor

Další letošní novinkou je inovovaný enduro model Himalayan, který pohání jednoválec o zdvihovém objemu 411 ccm s výkonem 24 koní plnící normu Euro 5. Ve standardní výbavě má vypínatelné ABS a podobně jako Meteor i jednoduchou Tripper navigaci. K oběma modelům navíc výrobce nabízí nově tříletou tovární záruku bez limitu najetých kilometrů a po stejnou dobu i zdarma silniční asistenční službu.

Royal Enfield Himalyan

Royal Enfield Himalyan

Od 1. dubna 2021 se mohou všichni stávající majitelé motocyklů značky Royal Enfield přihlásit do nově založeného jednotného kontaktního a komunitního centra Riders Club of Europe. Více o něm si přečtěte zde .

Zdroj foto a info: BBV

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.