Moto blog -

Motosalon 2020: dva hektary plné motorek a nových soutěží

Sponzorované odkazy

Necelý měsíc zbývá do zahájení Motosalonu, a než se všechny nablýskané krasavice a krasavci dopraví do Brna, pojďme si prozradit, co nás na Výstavišti Brno 5.-8. března čeká.

Dle dohody společnosti Veletrhy Brno, a.s. a motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů se od roku 2010 veletrh MOTOSALON střídavě koná v Brně a Praze. Ročník 2020 veletrhu MOTOSALON se tak opět uskuteční na brněnském výstavišti.

Podle počtu firem a značek to vypadá více než slibně a k tomu přináší veletrh několik novinek a soutěží. Soutěžní exponáty a výkony můžete nejen obdivovat, ale do ankety Motocykl roku se rovnou zapojte. Co kdybyste vyhráli hlavní cenu – 100 000 Kč na nový motocykl?

Rovnou dva hektary

Letošní Motosalon bude opět obří a zabere celkově přes dva hektary výstavní plochy, v čisté výstavní ploše pak téměř 9 000 metrů čtverečních. Pavilony P a F i volné plochy obsadí přes 150 firem, zastupujících 400 značek.

Jaké značky se představí?

Těšit se můžete na značky Aprilia, Honda, Kawasaki, Suzuki, KTM, BMW, Harley-Davidson, Moto Guzzi, Triumph, Yamaha, Piaggio, Indian, Ducati, MV Agusta, Husqvarna, Vespa, F.B. Mondial, Jawa, ale také TM Racing, Lambretta, Böhmerland, Royald Enfield, Gasgas, PBS, Motor Village, MP Korado CZ, Nipponia, Askoll, TRS Motorcycles, EM Electric Motion či Ural. Ze čtyřkolek pak zejména Can-Am, BRP a Goes. Nedílnou součástí bude nabídka veškerého moto-příslušenství a doplňků.

Tvůrci unikátních přestaveb

Premiérová mezinárodní soutěžní výstava upravených strojů a unikátů Czech Custom Grand Prix 2020 představí v hale F kolem stovky strojů v deseti kategoriích. Je to jedinečná možnost vidět na jednom místě cool skvadru unikátních přestaveb motorek. Ba co víc, značná část úpravců bude na místě a tak máte jedinečnou příležitost si s nimi o přestavbách i popovídat.

Kaskadérská soutěž

Nenechte si ujít absolutní kaskadérskou pecku. Klání profesionálních i amatérských kaskadérů bude absolutní bonbónek, protože Motosalon zatím nikdy nehostil motocyklových kaskadérů. Letošní ročník Motosalonu je tedy i v tomto jedinečný. Vidět můžete jezdce z řad profesionálů a amatérů v soutěži ve tříminutovém volném stylu.

Kaskadéři používají vesměs silné sportovní a speciálně upravené motocykly. S nimi pak dokáží doslova psí kusy – od klasické jízdy po zadním kole, přes triky technicky náročné a dost popírající fyziku, až po extrémně dynamické a rychlé drifty. Hodnocení soutěžících bude mít na starosti zkušená porota.

Motocykl roku

Jste to právě vy, kdo může rozhodnout o tom, která z motek se stane letošním Motocyklem roku. Anketa, do které bylo letos nominováno 33 vozidel od 18 vystavovatelů, běží od 1. února a hlasování skončí 6. 3. 2020 v 19:00.

Vítězové ankety Motocykl roku 2020 v celkem pěti kategoriích budou odhaleni přímo na veletrhu Motosalon 2020 a to na slavnostním vyhlášení v sobotu večer. Zapojte se do hlasování zde a můžete získat jak hlavní cenu 100 000 Kč na nákup motocyklu, tak desítky dalších hodnotných cen od partnerů.

Burger aréna: nejen maso

Tuny burgerů, hektolitry piva. Tak bude vypadat největší krytý český streetfoodový festival Burger Arena, který odstartuje na brněnském výstavišti společně s veletrhem Motosalon. Při přípravě akce spojili síly pořadatelé dvou největších burgerových událostí v zemi – Burgerfest a Burger Street Festival.

60 stánků a foodtrucků najde zázemí v majestátním pavilonu Z a v jeho blízkém okolí. Očekávatelný burgerový sortiment doplní i další pochoutky a nápoje, které k burgerové kultuře neodmyslitelně patří. A pořadatelé slibují, že na své si přijdou i ti, kteří hovězí maso nemusejí.

Všem typům návštěvníků je přizpůsobený i doprovodný program. Kromě cooking show na pódiu, kde se představí čeští i zahraniční kuchaři a grill masteři, bude nachystaná škola vaření pro děti i dospělé, do arény přijede Jack Daniels truck.

Informace o vstupném a otevírací době včetně možností parkování a mapky areálu najdete zde

Zdroj foto: Bvv.cz

Autor: Pavla Košík Jelínková

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.