Moto blog -

Monstrózní Lazareth LM847 nezůstal jen konceptem!

Sponzorované odkazy

V březnu letošního roku jsme psali na našem portálu o neobvyklosti spáchané firmou Lazareth. Byl jím koncept monstrózní motky prezentovaný na Ženevském autosalonu pod označením Lazareth LM847.

A ač jsme velmi pochybovali díky konstrukci a provedení konceptu o tom, že z extravagantního kousku bude něco víc, než jen právě neotřelý koncept vhodný jen pro parádu na výstavách, tak světe div se! Společnost Lazareth nás vyvedla z omylu! Lazareth LM847 jezdí a brázdí silnice Francie!

Ona je firma Lazareth známa a vyhlášená skutečně tím, že tvoří opravdu osobitě, a jejich kousky vždy mají svůj vlastní charakter a zcela se vymykají běžným standardům. Nyní dala společnost k dobru a ke shlédnutí video o jízdě stroje, tak mrkněte na Lazareth LM847 v akci.

Lazareth LM847 pohání vidlicový osmiválec Maserati o objemu 4.7 litru, výkonu 470 koní a točivém momentu 619 Nm, což určitě souzní s přívlastkem monstrózní. K tomu přispívá určitě i vzhled opravdu BIG stroje, který je pojat z velké části nekrytý a neopláštěný, což je charakteristikou běžných enduro motocyklů.

Atypická rovná řidítka, neobvykle pojaté sedlo i výfuky, spolu s nadměrnými rameny čtverky kol dává motce jedinečnost. Strojovna tedy jak již bylo řečeno nemá dvě ale hned čtyři 17 palcová kola, která díky rozvoru 1850 mm mají posun vůči sobě.  To dodává motce na stabilitě i mrštnosti, kterou byste od takového velikána nečekali. Obzvláště v zatáčkách je to patrné.

Tento motocykl má pouze jednu rychlost, ale z nuly na stovku to dá během několika sekund. Nezaměnitelný zvuk osmiválce od Maserati dodává strojovně na důrazu.

Co na ni říkáte? Šli byste do ní?

Zdroj foto a video: Lazareth.fr

Autor: Pavla Jelínková

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.