Moto blog -

Dokonalá jízda na motocyklu

Sponzorované odkazy

Kniha „Dokonalá jízda na motocyklu“ vznikla z německého překladu „Perfekt fajčen mi Motorrad“, kterou napsaly přední redaktoři a instruktoři z evropského časopisu Motorrad.

Na motocyklu jezdím pár let a moc motorek jsem zatím nevystřídal, proto jsem se chtěl dozvědět užitečné rady pro jízdu na motocyklu. V knihkupectví jsem uviděl knihu „Dokonalá jízda na motocyklu“ od českobudějovického nakladatelství Kopp.

Kniha je rozdělena do pěti hlavních kapitol:

 1. „Technické pojednání o podvozku“
  Kapitola je určena pro osvěžení základních parametrů podvozku, druhý rámů, zavěšení kol, odpružení, brzd, pneumatik atd.
 2. „Trénink jízdy – praktický úvod“
  Kapitola vysvětluje základní zacházení s motocyklem a ukazuje v praktických radách trénink s motocyklem (těžiště motocyklu, pomalá jízda atd.)
 3. „Vysoká škola jízdy na motocyklu“
  Najdete zde rad jak správně brzdit, jak se zbavit strachu, vysvětlení Kammschovy kružnice atd.
 4. „V praktickém životě“
  Nabízí rady které z užitkuje každý jako jsou správné péče o motocykl, informace o přilbách, moto oblečení, jízda v terénu a mimo asfalt a v neposlední řadě několik rad při koupi ojetého motocyklu.

Kniha je spíše určena motocyklistům, kteří se rádi opijí rychlostí a chtěly by se trošku vylepšit a získat pár cenných rad. Mě jako spíše cestovatelskému motocyklistovy kniha moc nedala a kdybych se měl znovu rozhodovat o její koupi, už bych si ji nepořídil.

Nakladatelství: Koop
Počet stránek: 212, formát A5
Doporučené cena: 249Kč

Obal - Dokonalá jízda na motocyklu

Zanechte komentář

Můžete použít Texy! formátování.